Relacja z prezentacji książki pt. „Kapitan Zbigniew Józef Burzyński (1902-1971)”

W niedzielę 12 maja w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyła się prezentacja książki autorstwa dr. Zygmunta Kozaka, dr. Zbigniewa Moszumańskiego oraz dr. hab. Jacka Szczepańskiego pt. „Kapitan Zbigniew Józef Burzyński (1902-1971)”.

Książka uzupełnia duży cykl poświęcony środowisku legionowskich wojsk balonowych i biografii wybitnych pilotów balonowych, związanych z naszym miastem.

Spotkanie zgromadziło liczną publiczność, a uczestniczyły w nim również osoby związane rodzinnie z kapitanem Burzyńskim oraz przedstawiciele współczesnego środowiska pilotów balonowych, w tym ubiegłoroczni zdobywcy Pucharu Gordona Bennetta – Jacek Bogdański i Mateusz Rękas. W czasie prezentacji można było obejrzeć oryginalny puchar zdobyty przez nich w Międzynarodowych Zawodach Balonów Wolnych.

Muzeum wzbogaciło się również o bardzo cenny zabytek – oryginalny barometr używany przez Zbigniewa Burzyńskiego, podarowany przez inż. Jana Grzebalskiego.