Relacja z uroczystości na cmentarzu w Palmirach

We wtorek 28.02.2023 r. delegacja Muzeum Historycznego w Legionowie uczestniczyła na Cmentarzu Palmirskim w oficjalnych obchodach 83. rocznicy zbrodni popełnionej na mieszkańcach gmin Legionowo i Jabłonna. Oficjalne przemówienia wygłosili Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo p. Piotr Zadrożny, Wójt Gminy Jabłonna p. Jarosław Chodorski oraz Wicestarosta Legionowski p. Konrad Michalski. Część religijną obchodów poprowadził ks. prałat Lucjan Szcześniak z parafii św. Jana Kantego w Legionowie. Podczas uroczystości Dyrektor Muzeum dr hab. Jacek Szczepański przekazał uczestnikom przesłanie od nieobecnego p. Marka Rodkiewicza (wnuka Mikołaja Bożyma zamordowanego w czasie egzekucji), a główny inwentaryzator Muzeum p. Rafał Degiel przedstawił zarys historii wydarzeń sprzed 83 lat.