Relacja z Wakacyjnych Warsztatów Archeologicznych

W środę 11 sierpnia na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie odbyły się letnie plenerowe warsztaty archeologiczne. Ich uczestnicy osobiście mogli lepiej poznać zabytki archeologiczne w naszym Muzeum i sposób ich dokumentowania.

Zajęcia rozpoczęły się od poznania zakresu pracy archeologów oraz sprzęt, który wykorzystują w trakcie wykopalisk. Uczestnicy dowiedzieli się jakie epoki archeologiczne wyróżniamy, a także znaleziska charakterystyczne dla nich. Dla lepszego zrozumienia zagadnień pomocny był profil archeologiczny obrazujący chronologiczny układ artefaktów w ziemi.

Po wstępie rozpoczęło się poszukiwanie kart zabytków ukrytych na terenie Muzeum Historycznego w Legionowie przy ul. A. Mickiewicza 23. Następnie dzieci musiały ze znalezionych kawałków ułożyć i posklejać kartę swojego zabytku. Gotowa praca przedstawiała fotografię ze stanowiska wykopaliskowego oraz profesjonalny rysunek archeologiczny zabytku.

Tego upalnego dnia wszyscy się świetnie bawili.