Relacja z wernisażu wystawy czasowej pt. „Zamek Orawski, Orawska Kolejka Leśna – Skarby Słowacji”

6 lutego 2020 r. odbył się wernisaż wystawy czasowej pt. „Zamek Orawski, Orawska Kolejka Leśna – Skarby Słowacji”. Wystawa przedstawia zdjęcia zamku i jego wnętrza oraz kolejkę wąskotorową autorstwa Michala Pišný. Pokazany również został fragment twórczości, której autorem jest Miroslav Knap. Spotkanie przyciągnęło wielu gości – sympatyków podróży i fotografii. Wystawę otworzyli:

Adrián Kromka – dyrektor Instytutu Słowackiego w Warszawie, Roman Smogorzewski – prezydent miasta Legionowo oraz Jacek Szczepański – dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie. Na wystawie obecny był również Marek Zalewski – kurator wystawy.

Wystawę w naszym muzeum można zwiedzać do 25 marca. Zapraszamy.