Relacja ze spotkania autorskiego z Małgorzatą Berwid

W niedzielę 24 listopada 2019 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „CzytaMY HISTORIĘ”.

Tym razem naszym gościem była Małgorzata Berwid, dziennikarka i animatorka kultury. Od ponad 25 lat zajmuje się ona współtworzeniem i realizacją programów telewizyjnych i radiowych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (m.in. „Ciuchcia”, „Budzik”, „Moliki Książkowe”).

Autorka książki „Wojenne lalki Marysi” w niezwykle zajmujący sposób opowiada o wojennym dzieciństwie, o mrocznej codzienności okupacji, widzianej oczami małej dziewczynki u progu wieku szkolnego oraz o potędze kreatywności i sile dzieciństwa w okrutnych czasach.

Bardzo dziękujemy za liczną obecność i aktywność oraz zaangażowanie szczególnie najmłodszej części publiczności.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Dyskusyjnym Klubem Książki „Ścieżki” oraz Księgarnią Jarosława Gąski, patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Radio RDC.