Relacja ze spotkania z zabytkiem pt. „Fibule. Codzienny element stroju w starożytności”

Wczorajsze, niedzielne spotkanie z zabytkiem miało miejsce na wystawie archeologicznej i było zatytułowane „Fibule. Codzienny element stroju w starożytności”. Dr Magdalena Woińska opowiedziała o funkcji tych przedmiotów w starożytności oraz o roli jaką pełnią dziś dla archeologów. Dla uczestników spotkania przygotowano atrakcję, a była nią możliwość przyjrzenia się z bliska zarówno dokładnym kopiom zabytków, jak i oryginałom, które specjalnie na tę okoliczność wyjęto z muzealnych magazynów. W trakcie spotkania poruszono wiele ciekawych wątków dotyczących nie tylko samych zapinek ale, jak to z reguły bywa, również starano się odpowiedzieć na liczne pytania, które padały ze strony uczestników.

Dziękujemy za uczestnictwo i liczymy, że kolejne spotkania z zabytkami odbywać się będą w równie miłej i serdecznej atmosferze.