Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W niedzielę 1 sierpnia 2021 r. w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyła się gra miejska „Godzina W”, zorganizowana przez Hufiec ZHP Legionowo im. Szarych Szeregów „Rój Tom”. Wydarzenie było współfinansowane i współorganizowane przez Urząd Miasta Legionowo oraz Muzeum Historyczne w Legionowie.

Gra poświęcona 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego skupiła wielu uczestników, którzy mieli do wykonania szereg zadań w punktach rozlokowanych w różnych częściach Legionowa.

Pierwsze wyzwania na uczestników czekały na terenie Muzeum, gdzie gra się rozpoczynała. Gracze wcielili się w powstańców i mieli za zadanie m.in. przenieść meldunek, zdobyć broń potrzebną do działań powstańczych czy uszyć sobie opaskę.

Na zakończenie gry zwycięzcy zostali nagrodzeni. Rozdanie nagród odbyło się na Rondzie Armii Krajowej w Legionowie.

To była doskonała okazja do wspólnego poznawania naszej lokalnej historii. Za jeden z punktów gry odpowiedzialna była Grupa Rekonstrukcji Historycznych działająca przy naszym Muzeum.

Uczestnicy gry wraz z mieszkańcami Legionowa oraz przedstawicielami Muzeum Historycznego oddali hołd poległym podczas Powstania Warszawskiego przez złożenie kwiatów.

Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie i Muzeum Historyczne w Legionowie