Spotkanie powstańcze w Muzeum

„Powstańcze spotkanie w Muzeum” ma na celu przybliżenie wiedzy o Powstaniu Warszawskim na terenie Legionowa poprzez udział w zwiedzaniu wystawy „Dzieje Legionowa 1877-1990” z przewodnikiem, ze szczególnym uwzględnieniem okresu i pamiątek z drugiej wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Ponadto wiedzę na ten temat przybliży również Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Pluton 709”, działająca przy Muzeum. Poza tym każdy z uczestników spotkania będzie mógł przygotować i uszyć własną biało-czerwoną opaskę powstańczą.

Przewidziany program:

13.00-16.00 – pokaz Grupy Rekonstrukcji Historycznej  „Pluton 709” (pokaz broni, pokaz musztry, ćwiczenia z łączności, szycie opasek powstańczych),

15.00-16.00 – oprowadzanie po wystawie „Dzieje Legionowa 1877-1990” wraz z pokazem pamiątek z Powstania Warszawskiego w Legionowie – Rafał Degiel.

Serdecznie zapraszamy!