Stanisław Szelowski (1895-1957) – wójt gminy Legionowo

Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu Rafała Degiela pt. „Stanisław Szelowski (1895-1957) – wójt gminy Legionowo”, który ukazał się w najnowszym numerze „Naszej Historii”.

Tekst przybliża historię jednej z ważniejszych postaci przedwojennego Legionowa. Jako wójt gminy Legionowo w latach 1932-1939, Stanisław Szelowski zapisał się trwale w dziejach miasta. Link do artykułu znajduje się poniżej.

W tym roku przypada 90. rocznica utworzenia gminy Legionowo. Z tej okazji zapraszamy również do odwiedzenia naszego Muzeum, w którym można zobaczyć ciekawe eksponaty związane ze Stanisławem Szelowskim, początkami gminy Legionowo oraz jej siedzibą – willą przy ul. Mickiewicza 23, obecnie siedzibą Muzeum Historycznego w Legionowie.

Stanisław Szelowski (1895-1957) – wójt gminy Legionowo