Upamiętnienie 80. rocznicy Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta

3 października 2022 r. upamiętniliśmy 80. rocznicę Zagłady ludności żydowskiej legionowskiego getta. W godzinach porannych odbyła się krótka uroczystość pod „Dębem Pamięci” (zasadzonym rok temu nieopodal Legionowskiej Areny i Parku Zdrowia), w której uczestniczył Wiceprezydent Legionowa – Piotr Zadrożny oraz Dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie – Jacek Szczepański, a także przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Legionowa oraz  legionowska młodzież z Licem Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej oraz Powiatowego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jerzego Siwińskiego ze swoimi nauczycielami.

Potem cała grupa udała się na wizytę studyjną do Muzeum w Treblince, gdzie wraz z przewodnikiem poznawała tragiczną historię tego miejsca, po czym nastąpiło złożenie kwiatów i upamiętnienie mieszkańców legionowskiego getta.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom. Pamięć jest ważna.

Relacja filmowa poniżej:

Relacja prasowa: