Uroczyste przekazanie pamiątek po płk. Stanisławie Sierawskim

Wczoraj w Muzeum Historycznym w Legionowie odbyło się uroczyste przekazanie pamiątek po płk. Stanisławie Sierawskim – uczestniku kampanii wrześniowej, obrońcy Modlina, a także żołnierzu Armii Krajowej i uczestniku powstania warszawskiego oraz Honorowym Obywatelu Gminy Jabłonna.

Mundur, odznaczenia, dyplomy, dokumenty i inne przedmioty osobiste przekazała córka – p. Alicja Syguła. W uroczystości uczestniczyli również członkowie rodziny – p. Barbara Mierzejewska oraz p. Adam Krzyżanowski.

Przekazaniu towarzyszyli harcerze ZHR: z 264. Chotomowskiej Drużyny Harcerzy „Żagiew” im. Stefana Krasińskiego oraz 264. Warszawskiej Drużyny Harcerek „Zielony Płomień” im. Ireny Sendlerowej.

Uczestnicy wydarzenia zwiedzili również nasze wystawy stałe: „Dzieje Legionowa 1877-1990” oraz „De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego”.

Poniżej fotorelacja.

Zachęcamy również do obejrzenia relacji filmowej: