Wizyta przedstawicieli Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

Wczoraj Muzeum miało zaszczyt gościć przedstawicieli Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Odwiedzili nas: Andrew Nagorski – Przewodniczący Rady Dyrektorów PAFW, Grzegorz Jędrys – Dyrektor Przedstawicielstwa PAFW w Polsce oraz Joanna Lempart – Dyrektor Programowy PAFW.

Wizyta miała związek z udziałem Kierownika Działu Edukacji i Projektów – Renaty Sowińskiej w Programie Liderzy PAFW.

Goście z zainteresowaniem obejrzeli stałe wystawy muzealne: „Dzieje Legionowa 1877-1990”, „De profundis… – archeologia ziem powiatu legionowskiego” oraz „W krainach lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach”. Andrew Nagorsky przekazał Muzeum egzemplarze swojej najnowszej książki „1941. Rok, w którym Niemcy przegrały wojnę. Moskwa, gwóźdź do trumny Trzeciej Rzeszy”.