Wizyta studentów archeologii

Wzorem lat ubiegłych przyjęliśmy wczoraj grupę studentów III roku archeologii UKSW wraz z ich opiekunem, dr Januszem Budziszewskim, dla której przeprowadziliśmy zajęcia z muzealnictwa. Opowiedzieliśmy o specyfice pracy w muzeum samorządowym, a nasi goście mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem naszego muzeum od kuchni. Pokazaliśmy, jak powstają wystawy muzealne, począwszy od koncepcji, projektowania i budowania, a skończywszy na wszystkich wydarzeniach towarzyszących wystawie. Nasi goście dowiedzieli się również, jak wygląda w praktyce pozyskiwanie zabytków, muzealna edukacja, magazynowanie i opracowywanie zbiorów.

Dziękując za wizytę, liczymy, że był to owocnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania w naszym muzeum.