Wręczenie nagród w XII edycji Konkursu o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach

23 czerwca 2021 r. odbyło się rozdanie nagród i wyróżnień w XII edycji Konkursu Wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i Szarych Szeregach.

Konkurs organizowany jest dla uczniów i mieszkańców powiatu legionowskiego oraz byłego I Rejonu „Marianowo-Brzozów” VII Obwodu „Obroża” Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej przez Muzeum Historyczne w Legionowie i Stowarzyszenie Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej „Brzozów” w Legionowie, pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, Starosty Legionowskiego oraz Koła Nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo. Nagrody wręczali zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny, Wicestarosta Legionowski Konrad Michalski, Prezes Koła nr 1 Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Stanisław Gołąbek i przedstawiciel Muzeum Historycznego w Legionowie Rafał Degiel. Uroczystość prowadził Wojciech Jeute, Honorowy Prezes ZOPAK „Brzozów”.