Wykład dr hab. Katarzyny Kotyńskiej pt. „Czytanie Lwowa: historia miasta we współczesnej prozie ukraińskiej”

Muzeum Historyczne w Legionowie serdecznie zaprasza na wykład dr hab. Katarzyny Kotyńskiej pt. „Czytanie Lwowa: historia miasta we współczesnej prozie ukraińskiej” w niedzielę 11 września 2022 r. o godz. 15.00 w pawilonie wystawowym przy ul. A. Mickiewicza 23.

Wydarzenie odbędzie się w ramach 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.

Dr hab. Katarzyna Kotyńska – prof. Instytuty Slawistyki PAN, ukrainistka, literaturoznawczyni, tłumaczka literatury ukraińskiej i białoruskiej. Tłumaczyła książki m.in. Wiktorii Ameliny, Jurija Andruchowycza, Sofii Andruchowycz, Oksany Zabużko i Natalii Śniadanko. Laureatka Literackiej Nagrody Europy Środkowej za przekład książki Oksany Zabużko pt. „Muzeum porzuconych sekretów” (2013).