XV tom „Rocznika Legionowskiego” już jest!

W dniu 25 lutego odbyła się uroczysta prezentacja najnowszego wydania „Rocznika Legionowskiego”, będącego efektem współpracy Towarzystwa Przyjaciół Legionowa i Muzeum Historycznego w Legionowie.

W najnowszym tomie znalazły się artykuły, które rzucają nowe światło na różnorodne aspekty historii Legionowa i okolic. Autorzy odkrywają przed nami tajemnice archeologii, życia społecznego oraz dziedzictwa kulturowego miasta i regionu. W najnowszym wydaniu:

– Jacek Szczepański przybliża nam historię 20 lat wydawania publikacji,
– Wawrzyniec Orliński i Magdalena Woińska piszą o stanowiskach archeologicznych w powiecie legionowskim,
Rafał Degiel opowiada o transporcie wodnym w dobrach Poniatowskich nad Wisłą, Narwią i Wkrą,
– Sławomir Jakubczak zabiera nas w podróż po historii elektrowni w Serocku w latach II Rzeczypospolitej,
Piotr Chróściel przedstawia historię Publicznej Szkoły Powszechnej w Bukowcu koło Legionowa,
Witold Rakowski analizuje społeczeństwo Legionowa w schyłkowym okresie PRL,
Bożena Mańk charakteryzuje wartość założenia willowo-parkowego „Kozłówka” z punktu widzenia konserwacji zabytków.

Publikacja została dofinansowana przez Urząd Miasta Legionowo, a wydarzenie Honorowym Patronatem objął Prezydent Miasta Legionowo.

Wydarzenie uświetnił występ niezawodnego chóru Cegla Band, który zaprezentował specjalny repertuar piosenek przygotowanych na tę okazję.

Dziękujemy za obecność!

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej oraz fotograficznej poniżej: