Zaproszenie na konferencję naukową „Rzeka, która dzieli, rzeka która łączy, rzeka, która żywi. Dorzecze środkowej Wisły w badaniach naukowych”

Serdecznie zapraszamy historyków, archeologów, geografów oraz przedstawicieli innych nauk humanistycznych i przyrodniczych, jak również wszystkich zainteresowanych przeszłością Mazowsza do udziału w konferencji organizowanej przez Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk im. Tadeusza Manteuffla i Muzeum Historyczne w Legionowie

pt. Rzeka, która dzieli, rzeka która łączy, rzeka, która żywi. Dorzecze środkowej Wisły w badaniach naukowych.

Konferencja odbędzie się 1 i 2 grudnia 2022 roku. Miejscem rozpoczęcia konferencji i pierwszego dnia obrad będzie Muzeum Historyczne w Legionowie przy ul. Mickiewicza 23, drugiego natomiast – Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN, Rynek Starego Miasta 29/31 w Warszawie.

Pierwszego dnia rozpoczynamy w muzealnym pawilonie wystawienniczym rejestracją uczestników o godzinie 9.30, a sama konferencja startuje o 10.00. Drugiego dnia, w siedzibie IH PAN obrady zaczynają się również o godzinie 10.00. Zakończenie obrad w trakcie obu dni planowane jest na godzinę 16.00.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji dostępnym na stronach internetowych Muzeum Historycznego w Legionowie i Instytutu Historii PAN.

Abstrakty referatów pod linkiem:

abstrakty