Zaproszenie na otwarcie nowej wystawy czasowej

Muzeum Historyczne w Legionowie ma przyjemność zaprosić na otwarcie nowej, czasowej wystawy. Tym razem przeniesiemy się do Zadaru, pięknego i niezwykłe interesującego miasta na dalmatyńskim wybrzeżu Chorwacji. Wystawa opowiada o elementach naszej wspólnej historii, o czasach w których zarówno Polską jak i Węgrami i Chorwacją władał ród Andegawenów. Omawia też ogromny, ponad 200 kilogramowy srebrny relikwiarz, postały w wyniku dość dramatycznych wydarzeń. Ciekawostką jest, że wśród przedstawień można tam dostrzec podobiznę młodej Jadwigi – przyszłej królowej Polski. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 grudnia (niedziela) 2018 r. o godzinie 15.00 w pawilonie wystawienniczym przy ul. A. Mickiewicza 23 w Legionowie.

Serdecznie zapraszamy!