Brześć nad Bugiem. Podróż w czasie 1919-1939

Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy czasowej pt. „Brześć nad Bugiem. Podróż w czasie 1919-1939”, która eksponowana jest w pawilonie Muzeum Historycznego w Legionowie przy ul. A. Mickiewicza 23. Niezwykłe zdjęcia ukazują zniszczenia dokonane w tym mieście podczas I wojny światowej i w latach 1918-1920, jego późniejszą odbudowę, Brześć jako centrum województwa poleskiego w granicach II RP oraz wojnę obronną roku 1939. W mieście znajduje się twierdza, która była świadkiem licznych szturmów, pożarów, zniszczeń. Wielu żołnierzy poległo w walkach o nią. Odegrała ważną rolę w dziejach Polski i innych państw. Szczególnie dramatyczne były lata wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej w 1939 roku. Prezentowane na wystawie archiwalne fotografie stanowią pamiątkę po tych wojnach i spinającym je okresie II Rzeczpospolitej. Zapraszamy do zwiedzania!