De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego. Katalog wystawy

Autor: Wawrzyniec Orliński, Magdalena Woińska
Data i miejsce wydania: Legionowo 2019

Prezentujemy Państwu piętnastą już publikację Muzeum Historycznego w Legionowie, a zarazem pierwszy katalog wystawy stałej prezentowanej w naszej placówce.

Zabytki pozyskane w wyniku badań archeologicznych prowadzonych przez Muzeum w latach 2008-2015 na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie stanowią główną część wystawy poświęconej najdawniejszym dziejom terenów dzisiejszego powiatu legionowskiego. Opracowanie jest integralną częścią wystawy De Profundis… Archeologia ziem powiatu legionowskiego, niezmiennie cieszącej się dużym zainteresowaniem i docenionej przez grono muzealników, która została oddana naszym Gościom w 2014 r.

W 2015 r. wystawa zdobyła prestiżową nagrodę w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” w kategorii „Najciekawsza wystawa zorganizowana przez placówkę muzealną na Mazowszu”.

Stron 140

ISBN 978-83-944287-6-1