Buteleczki apteczne, lata20.-30. XX w.

Prezentowane na zdjęciu buteleczki apteczne znaleziono na terenie dawnej Huty Szkła „Jabłonna”. Zostały one wyprodukowane dla Towarzystwa Akcyjnego Franciszka Karpińskiego w Warszawie w latach 20. lub na początku lat 30. XX w.

Flakoniki cechują pewne niedoskonałości wykonania. Dlatego prawdopodobnie podczas kontroli jakości zostały odrzucone jako wybrakowane. Eksponaty przekazane zostały do zbiorów Muzeum Historycznego w Legionowie przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągowo–Kanalizacyjnego „Legionowo”, które zajmuje teren dawnej huty. Buteleczki apteczne, lata20.-30. XX w.

Prezentowane na zdjęciu buteleczki apteczne znaleziono na terenie dawnej Huty Szkła „Jabłonna”. Zostały one wyprodukowane dla Towarzystwa Akcyjnego Franciszka Karpińskiego w Warszawiew latach 20. lub na początku lat 30. XX w. Flakoniki cechują pewne niedoskonałości wykonania. Dlatego prawdopodobnie podczas kontroli jakości zostały odrzucone jako wybrakowane. Eksponaty przekazane zostały do zbiorów Muzeum Historycznego w Legionowie przez pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągowo–Kanalizacyjnego „Legionowo”, które zajmuje teren dawnej huty.